barbaros cad. fora yiğit plaza n:33 k:3 d:15, 4. levent sanayi, 34418 kâğıthane Istanbul T: 212 347 01 27 kendi@kendiajansi.com  

Daha Büyük Görüntüle 
 

Esnaf ve sanatkârın dostu Kendi, şimdi de sanayi mahallesinde! On yılda beşinci yerimize taşınmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlkeleri taşınmaz ve tartışılmaz fakat ruhu göçebe ajansımıza gelmek isterseniz, bu kez hiç olmadığı kadar size yakınız. Öyle çeşitli yollar var ki bize gelmeniz için, hangi birini sayacağımızı bilemiyoruz. Bir yerden başlayalım, iyice kafanızı karıştıralım.

Metroyla gelmek isterseniz. Çok basit. Sanayi Mahallesi metro durağında ininiz. Merdivenlerde hep Kuzey çıkışını tercih ediniz. Yeryüzüne ulaştığınızda Fatih Caddesi'ndesiniz, karşı kaldırımda sıra sıra yeme içme (Hışım Börek, Hatay Künefe, Bizim Köfte -enfes!) ve outlet (Adidas, Hummet, Puma, Columbia) dükkânlarını göreceksiniz.

Onları solunuza alıp Sarıyer yönüne doğru 30 metre yürüdüğünüzde sola sapan ilk ve tek sokağa geleceksiniz: İnönü Caddesi. Caddenin köşesinde Dominos Pizza var. Bu sokaktan içeri girin, 15 metre ileride güneş gözlüklerini takmış pis pis sırıtan, sütlü çikolata renginde Fora Yiğit Plazacıkla karşılaşacaksınız.

Solumuzda egzoztçu (ya da egzozcu ya da eksozcu) Reşat Bey, sağımızda Junior Servis Rıfkı Abi var. Çevrede henüz ne iş yaptığımızı tam olarak bilmiyorlar fakat ajans başkanımızı simaen tanıyorlar ve ona kendi aralarında Turuncu Abla diyorlar.

Fora Yiğit Plaza'da asansörle üçüncü kata çıkın, 15 numaralı kapı. İçeriden müzik sesleri geliyorsa doğru yerdesiniz.

Geze geze, eğlene eğlene gelmek isterseniz. Mutlaka Arkan Caddesi'nden gelin. Yolunuzun üstü olmasa bile oraya düşürün. Güzel bir deneyim olur. Bu cadde, (az önceki tarifte anlattığımız) Dominos Pizza'nın sokağına girdiğinizde sağınızda kalan caddedir. İmren Müzikhol ve biraz ilerisindeki Geceyarısı Müzikhol yanardöner vitrinleriyle gözünüzü kamaştıracak, hatta başınızı döndürecek. Dilerseniz Sakura Güzellik Salonu'nda biraz soluklanın. Çünkü yolunuzun üstünde Yeni Mehtap Gazino Türkü Konağı ve Deniz Müzikhol var. Bize gelmeyi unutursanız anlayışla karşılarız. Diyelim ki o rengârenk ve hayat dolu sokaktan çıkabildiniz, o zaman Rakorcu Bayram'ın dükkânından sağa döndüğünüzde Fora Yiğit Plazacığın karşısındasınız. Nasıl? Başınız döndü, aklınız karıştı değil mi?

Stajyer adaylarına özel not: Rakorcu ve simaen ne demektir bilmeyen adayları kafadan eliyoruz.